Jak se k nám dostat

Vlakovou dopravou :

Karviná se nachází na mezinárodní železniční trati č. 320 Bohumín – Čadca (Slovensko). Přímé spoje jsou z Karviné do Brna i Prahy denně. Vystoupíte v železniční stanici Karviná-hlavní nádraží, která se nachází na ul. Nádražní v Karviné-Fryštátě. Hned u železničního nádraží je autobusové nádraží.

Autobusovou dopravou :

Přímá pravidelná autobusová spojení jsou s okolními městy a obcemi: Bohumín, Český Těšín, Havířov, Ostrava, Orlová, Třinec, Doubrava, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Petrovice u Karviné, Stonava, Albrechtice, Rychvald, Petřvald, Horní Suchá, Těrlicko. Dálkové linky jsou na trasách: Karviná – Olomouc – Brno, Karviná – Morávka, Karviná – Čadca (Slovensko). Další pak z Ostravy (od Karviné je vzdálena cca 20 km).

Automobilem :

Karviná je spojena s okolními městy silnicemi I. třídy. Český Těšín, jenž je od Karviné vzdálen 15 km, leží na trasách dvou významných evropských silničních tahů E 462 (Brno – Olomouc – Český Těšín – Polsko) a E 75 (Polsko – Český Těšín – Mosty u Jablunkova – Slovensko).

Na kole :

Po regionální cykloturistické trase č. 6097, která vede přes Karvinou, přijedete směrem od Havířova, Těrlicka a Stonavy (zde po silnici č.III/4687 Stonavské). Na území města Karviné za šachtou Darkov v místě, kdy je po pravé straně tzv. „darkovské moře“, trasa odbočí zhlavní cesty vlevo na ulici Svornosti k darkovskému mostu. Za mostem vede kolem Lázní Darkov po ulici Lázeňské, ulici Karola Śliwky, po které těsně objíždí centrum města (v tomto úseku jsou informační ukazatele pro příjezd do zámeckého parku, k zámku a městskému informačnímu centru).

Z Těšína je vhodnější jet po cyklotrasách vpolském příhraničí. Hned za hranicemi se v polském Cieszynie napojíte na značenou trasu 24C, na kterou se napojuje trasa 124N, chvíli vedou obě trasy souběžně; v Kaczycach Dolnych odbočuje vlevo trasa 124N, po které se dáte a překročením hranice se dostanete na ulici Borovského v Karviné, zde se po pár metrech napojíte odbočením vpravo na trasu 6110; u restaurace Tesarčík odbočíte vlevo na trasu 6097, která vás navede do centra města (orientační bod – kostel sv. Marka).

Leteckou dopravou :

Letem OK22 z Prahy do Ostravy – Mošnova (letiště Leoše Janáčka) za 1 hodinu, odtud autobusem (pouze s přestupem) nebo taxi je to cca 42 km do Karviné.